Dobrovolníci letních pobytů s klienty s postižením

  • Uzávěrka přihlášek 19. 7. 2020
  • Místo Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí (Královéhradecký kraj)
  • Typ akce Dobrovolnické akce

Chceš strávit o prázdninách smysluplný týden a uplatnit své schopnosti a vůli pomáhat? Tak to jsi tu správně. Protože: hledáme dobrovolníky–asistenty na tábor a rodinné pobyty s klienty s postižením v Táboře J. A. Komenského v Bělči nad Orlicí.

Předchozí zkušenosti s dětmi s postižením nepředpokládáme, stačí chuť poznávat nové a ochota učit se, vše potřebné se postupně naučíš. Vždycky je na místě někdo zkušenější, kdo Ti může se vším pomoct. Přihlas se, přijeď a navaž nová přátelství.

Vhodné (nejen) pro mládež, studenty speciální pedagogiky, sociální práce, zdravotnických škol… Dobrovolnou asistenci na našich pobytech lze započítat do školní praxe. Minimální věková hranice asistentů je 16 let. Pomocníci mají pobyt zdarma, úhrada cestovních nákladů je jasná záležitost.

Kam vyrazit, resp. kde Tě nutně potřebujeme?

  • 23. – 29. 8. 2020In­tegrovaný pobyt pro rodiny s dětmi s postižením i bez, za asistence dobrovolníků (RPP 4); vedou Daniel Heller a Jindřiška Seethalerová

Update 25. 5.: Kromě prvního rodinného pobytu jsme byli vzhledem k přísným hygienickým opatřením nuceni všechny další rodinné pobyty a tábory zkrátit o jeden den, aby bylo možné prostory TJAK řádně uklidit/vydezin­fikovat. Nástup je tedy s výjimkou RPP1 tentokrát až v neděli.

Zájemcům doporučujeme k prostudování stručnou brožurku, další informace získáte nejlépe přímo na Oddělení výchovy a vzdělávání ÚCK ČCE (vychova@e-cirkev.cz, tel.: +420 224 999 233). 

Organizátor

Oddělení výchovy a vzdělávání Ústřední církevní kanceláře Českobratrské církve evangelické
(e-mail: vychova@e-cirkev.cz, tel: +420 224 999 233)