Dobrovolníci letních pobytů s klienty s postižením

• Uzávěrka přihlášek 30. 6. 2020
  • Místo Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí (Královéhradecký kraj)
  • Typ akce Dobrovolnické akce

Chceš strávit o prázdninách smysluplný týden a uplatnit své schopnosti a vůli pomáhat? Tak to jsi tu správně. Protože: hledáme dobrovolníky–asistenty na tábor a rodinné pobyty s klienty s postižením v Táboře J. A. Komenského v Bělči nad Orlicí.

Předchozí zkušenosti s dětmi s postižením nepředpokládáme, stačí chuť poznávat nové a ochota učit se, vše potřebné se postupně naučíš. Vždycky je na místě někdo zkušenější, kdo Ti může se vším pomoct. Přihlas se, přijeď a navaž nová přátelství.

Vhodné (nejen) pro mládež, studenty speciální pedagogiky, sociální práce, zdravotnických škol… Dobrovolnou asistenci na našich pobytech lze započítat do školní praxe. Minimální věková hranice asistentů je 16 let. Pomocníci mají pobyt zdarma, úhrada cestovních nákladů je jasná záležitost.

Kam vyrazit?

• 4. – 11. 7. 2020; Integrovaný pobyt pro rodiny s dětmi s postižením i bez, za asistence dobrovolníků (RPP 1); vede Radka Včelná
  • 12. – 18. 7. 2020Ro­dinný pobyt s dětmi s postižením, za asistence dobrovolníků (RPP 2); vedou Jan Mikschik a Denisa Sochorcová
  • 26. 7. – 1. 8. 2020; Ro­dinný pobyt s dětmi s postižením, za asistence dobrovolníků (RPP 3); vede Anna Peltanová
  • 16. – 22. 8. 2020Tá­bor pro děti a mládež s postižením za asistence dobrovolníků (TAP 2); vedou Jiří Bureš a Tomáš Znamenáček (tady vás potřebujeme hodně)
  • 23. – 29. 8. 2020In­tegrovaný pobyt pro rodiny s dětmi s postižením i bez, za asistence dobrovolníků (RPP 4); vedou Daniel Heller a Jindřiška Seethalerová

Update 25. 5.: Kromě prvního rodinného pobytu jsme byli vzhledem k přísným hygienickým opatřením nuceni všechny další rodinné pobyty a tábory zkrátit o jeden den, aby bylo možné prostory TJAK řádně uklidit/vydezin­fikovat. Nástup je tedy s výjimkou RPP1 tentokrát až v neděli.

Zájemcům doporučujeme k prostudování stručnou brožurku, další informace získáte nejlépe přímo na Oddělení výchovy a vzdělávání ÚCK ČCE (vychova@e-cirkev.cz, tel.: +420 224 999 233).