Aktuální informace k letním pobytům v roce 2020

V e-mailových schránkách se množí dotazy k tomu, jak to bude s letošními tábory a rodinnými pobyty v souvislosti s pandemií Covid-19. V tuto chvíli pochopitelně neznáme úplně jasnou odpověď, která by všem dala potřebnou jistotu, ale co můžeme, to vydáme.

K táborům a rodinným pobytům

Prozatím jsme byli po domluvě s vedoucími s lítostí nuceni zrušit Tábor pro děti a mládež s postižením za asistence dobrovolníků v posledním červnovém týdnu. S ostatními tábory a pobyty v červenci a srpnu 2020 počítáme, pochopitelně hodláme v plné míře zohledňovat nařízení a doporučení, která se k akcím budou případně vázat.

S výše naznačeným souvisí jedna výrazná změna: S ohledem na nařízená hygienická opatření bylo nutno letní tábory a pobyty v Bělči nad Orlicí zkrátit o jeden den, aby byl dostatek času na řádnou dezinfekci veškerých prostor. Nástupní datum se posouvá ze soboty na neděli, jedinými výjimkami jsou první integrovaný rodinný pobyt (4. – 11. 7. 2020) a 10denní tábor (1. – 11. 7. 2020) — tam se, co se termínu týče, nemění nic.

4. 5. 2020